0384212 69 72

Misyonumuz

Şirketimiz 1991 yılında yer altı doğal depoculuğun insan gücüyle değil iş makineleri ile daha kısa zamanda daha büyük ebatlarda yapılması amacıyla kurulmuştur.
1991 yılında çeşitli denemelerle başlanan depo açma işi 1993 yılında kesme, patlatma ve yükleme sistemiyle devam etti. İnsan gücünden fazla iş yapıldı fakat tam anlamıyla verimli hale gelmedi. Araştırmalardan sonra 1997 yılında tünel makinesi alındı.
 
Tünel makinesi ile birlikte depo iç alanları büyümeye,  tarım ürünlerinde ihracat artmaya ve tarım ürünleri işleyen fabrikalar kapasitelerini artırmaya başladı. Talepler fazlalaştı ve sabit şantiye sistemine geçildi.
 
Talepler artmaya başlayınca ikinci tünel makinesi yurt dışından ithal edildi. İkinci makine ile birlikte depoculuk hem işletme anlamında hem de kira geliri anlamında başlı başına bir sektör olmaya başladı. 2003 Yılında üçüncü tünel makinesi ithal edilerek daha büyük hacimlere daha kısa zamanlarda ulaşıldı.
 
2009 yılında yer altı depo müteahhitliğinde edindiği tecrübeyi alt yapı ve tünel inşaatlarına taşımayı amaçlayan şirketimiz Höyük İnşaat Limited Şirketini faaliyete geçirdi. Bu şirket ile tünel inşaatlarına adım atan firmamız Batman’da Fernas A.Ş.’nin taşeronu olarak yaklaşık 1’er km uzunluğundaki 3 tüneli beklenenden çok daha hızlı ve verimli şekilde tamamlayarak bu alanda da rüştünü ispatladı.
 
2011 yılı itibari ile tünel makinesi parkında 3 adet Paurat E134 2 adet Alpine AM50 Roadheader ile Türkiye’nin bu alandaki sayılı müteahhitleri arasına girmeyi başardı.